18 Април, 2026

САЩ няма да строи ограда по границата с Мексико

САЩ няма да строи ограда по границата с Мексико


Конгресмените приеха законопроекта с 309 срещу 118 гласа, като най-много противници имаше в Републиканската партия на президента Доналд Тръмп.

Бюджетът възлиза на 1,2 трилиона долара и включва увеличение на разходите за отбрана с 25 млрд. долара и допълнителни 1,5 млрд. за гранична сигурност.

Мярката обаче не предвижда средства за започване на изграждането на стена по границата с Мексико, какъвто е планът на президента Тръмп.
Сподели:

Коментари (0)

Техеран: Обогатеният уран на Иран няма да бъде прехвърлен никъде

Техеран: Обогатеният уран на Иран няма да бъде прехвърлен никъде

Тръмп публикува по-рано в платформата си Truth Social, че „САЩ ще получат целия ядрен „прах“, създаден от нашите велики бомбардировачи B2“

Лукашенко обяви призив на офицери от резерва

Лукашенко обяви призив на офицери от резерва

Днес Зеленски предупреди, че Беларус е започнала подозрителна активност по границата.

Зеленски:  Москва отново ще се опита да въвлече Беларус във войната

Зеленски: Москва отново ще се опита да въвлече Беларус във войната

Президентът заяви, че украинските власти са издали инструкции беларуското ръководство да бъде предупредено за „украинската готовност да брани земята и независимостта си“