21 Август, 2026

САЩ отложиха санкциите срещу Иран

САЩ отложиха санкциите срещу Иран

Белият дом е отложил въвеждането на нови финансови санкции срещу Иран заради програмата му за балистични ракети, пише в. "Уолстрийт джърнъл", цитиран от БТА.

Преди това, позовавайки се на източници от правителството, вестникът съобщи, че президентът Обама подготвя санкции срещу десетина компании и физически лица в Иран, Хонконг и Обединените арабски емирства заради ролята им в развитието на иранската програма за балистични ракети. Очакваше се санкциите да бъдат обявени през тази седмица. Според Вашингтон тяхното налагане не би било в противоречие с подписаното с Иран споразумение за ядрената му програма. Иранският върховен водач аятолах Хеменей предупреди обаче, че ще смята санкциите за нарушение на ядрената сделка с шестте световни сили. 

Сподели:
Кислица: Путин не иска мирни преговори, защото смята, че Украйна няма да преживее зимата

Кислица: Путин не иска мирни преговори, защото смята, че Украйна няма да преживее зимата

Според него Москва разчита на продължителното въздействие на войната и на зимните условия, за да отслаби Украйна и да подобри собствените си позиции.

Украйна се готви да посрещне специалния пратеник на Тръмп: републиканец посочи дата

Украйна се готви да посрещне специалния пратеник на Тръмп: републиканец посочи дата

The Times отбелязва, че Тръмп винаги е харесвал „победителите“, а Зеленски е повишил позициите си в неговите очи, след като той и страната му са доказали своята устойчивост срещу Русия.

Ердоган би загубил евентуален балотаж от всеки опозиционен кандидат

Ердоган би загубил евентуален балотаж от всеки опозиционен кандидат

Следващите избори в Турция са насрочени за 2028 г. По конституция Ердоган може да се кандидатира отново само ако парламентът реши изборите да бъдат произведени предсрочно в рамките на настоящия му мандат

Коментари (0)