8 Март, 2026

Саудитска ракета срина център на "Лекари без граници", има жертви и пострадали

Саудитска ракета срина център на "Лекари без граници", има жертви и пострадали

Ракета е улучила здравен център на "Лекари без граници" (MSF) в Северен Йемен, като е убила трима и е ранила десет души. Това съобщи AFP като се позовава на говорител на организацията.

Според офицера по комуникациите Малак Шахер, ракетата е поразила медицинския център в района на Разех, това е в провинция Саада. За момента не може да се определи, дали центърът е улучен при въздушен удар на арабската коалиция или от ракета, изстреляна от земната повърхност.

Лекари без граници осъдиха въздушния удар на водената от Саудитска Арабия коалиция по тяхна болница в Йемен. "По болницата на Лекари без граница в провинция Саада в Йемен тази нощ бяха нанесени няколко въздушни удара в момент, когато вътре се намираха медици и пациенти", посочва организацията. Генералният секретар на ООН Бан Ки-Мун също осъди нападението.

Сподели:

Коментари (0)

Тръмп шашна латиноамерикански лидери с провокативно изявление

Тръмп шашна латиноамерикански лидери с провокативно изявление

Куба е „в последните си мигове от живота“, заяви американският президент във Флорида, намеквайки, че комунистическият режим в Хавана е изправен пред сериозна криза

"Шпигел": Нова катастрофа се задава в Персийския залив

"Шпигел": Нова катастрофа се задава в Персийския залив

Блокадата на Ормузкия проток създава огромни екологични рискове, които са само въпрос на време, а опасностите за жителите трудно могат да бъдат предвидени

Израел „приземи“ силите „Кудс“: 16 самолета са пепел след удара по летище Мехрабад

Израел „приземи“ силите „Кудс“: 16 самолета са пепел след удара по летище Мехрабад

Този удар не само парализира възможностите на силите „Кудс“ да снабдяват своите съюзници зад граница, но и нанася тежък удар върху престижа на иранското военно командване