15 Януари, 2026

Саудитски принцове, обвинени в корупция, си откупиха свободата

Саудитски принцове, обвинени в корупция, си откупиха свободата

Алуалид бин Талал, снимка: investor

Милиардерите затворници в Саудитска Арабия скоро ще бъдат освободени. Това обяви най-известният от задържаните - Алуалид бин Талал, предава Нова ТВ. 

Принцът посрещна телевизионен екип на Ройтерс в стаята си в хотел в столицата Рияд. Луксозният хотел служи като затвор повече от два месеца. Бин Талал каза, че очаква самият той да бъде освободен до дни и дори да запази състоянието си, което се оценява на 17 милиарда долара.

Някои от саудитските богаташи вече са на свобода, защото сключиха сделка с кралското семейство и се съгласиха да платят на държавата огромни суми.

В края на миналата година около хиляда благородници, бизнесмени и високопоставени служители бяха арестувани по заповед на престолонаследника на Саудитска Арабия. Официалната версия за задържането им бе борба с корупцията, а неофициалната, че младият принц Мохамед бин Салман отстранява конкурентите си по пътя към пълната власт.

Сподели:

Коментари (0)

Москва повдигна обвинения за "унищожаване на съветски паметници", включително за МОЧА

Москва повдигна обвинения за "унищожаване на съветски паметници", включително за МОЧА

Общо са образувани 164 наказателни дела за „унищожаването на съветски паметници в чужбина“. Според Бастрикин, половината от тези обекти „са унищожени по решение на държавни служители“, а останалите са повредени от „русофоби“ и „националисти“.

Джей Ди Ванс отказа участие в Мюнхенската конференция по сигурността

Джей Ди Ванс отказа участие в Мюнхенската конференция по сигурността

Само допреди няколко дни се очакваше той да говори пред форума.

Туск отговори на Тръмп: Русия, а не Украйна, отхвърля мирния план

Туск отговори на Тръмп: Русия, а не Украйна, отхвърля мирния план

"В момента единственият вариант за действие е засилване на натиска върху Русия", категоричен е полският премиер