Осъдената в Русия украинка Надежда Савченко за убийството на журналисти е попълнила документите си за екстрадиция в родината си. Това съобщи един от адвокатите й Николай Полозов. "Срещнах се с Надежда Савченко в затвора, за да й занеса необходимите документи, необходими за прехвърлянето й в Украйна според конвенцията. Внимателно написахме текста. Надявам се тя да бъде върната", казва адвокатът. Според него Савченко е изпълнила всичко необходимо за екстрадиране. Сега времето на излизането й зависи изцяло от работата на властите", казва Полозов във Фейсбук.
На 22-ри март съдът в Донецк в региона Ростов осъди украинския пилоти Hадежда Савченко на 22 години затвор. Тя бе признат за виновна за убийството на рускаите журналисти Игор Корнелюк и Антон Волошин и опит за убийство на друг.
Още от Свят
Украйна нареди евакуиране на жители на Днепропетровска област заради руската заплаха
В източната част на областта продължават боевете, но украинската армия е постигнала неголеми успехи в района през миналия месец, се казва в анализ на Франс прес и в информация от Института за изследване на войната (ISW)
Муцунски: Никакво отстъпление от червените линии по отношение на България
Просто не е справедливо нашите преговори постоянно да зациклят по тема, свързана с нашата идентичност, език, история и култура
Руски следи около президента на Словения: изтекли данни разкриват нерегламентирани връзки с бивш агент
Пирц Мусар, която е бивш адвокат и обществена фигура, е била в близки приятелски връзки с Виктория К. от Краснодаркс, обвързана със бизнеса на нейното семейство