18 Август, 2026

Съветник на Тереза Мей подаде оставка заради Брекзит

Съветник на Тереза Мей подаде оставка заради Брекзит
Снимка: Shropshire Star

Лорд Адонис е смятан за един от най-отявлените критици на правителството и лично на премиера

Лорд Адонис, председател на правителствената комисия по въпроси на инфраструктурата и бивш министър от Лейбъристката партия, се оттегли от поста. Той отправи яростни критики към Тереза Мей и правителството за опасния курс, който поема с Брекзит, предаде БНР.
 
Брекзит е "заразил" цялостното поведение на кабинета, заяви лорд Адонис за ББС преди да хвърли оставка. Той допълни, че премиерът Тереза Мей следва курс изпълнен с опасности. 

Правителствен източник заяви, че Лорд Адонис се оттегля, защото уволнението му е било неизбежно. Той отрича това твърдение. 

В писмото, с което си подава оставката, той обвинява Тереза Мей "в съюз с Партията за независимост  /ЮКИП/ и твърдото дясно ядро на Консервативната партия, за да извади Великобритания извън ключови икономически и политически институции на модерна Европа". Лорд Адонис допълва, че Великобритания се насочва към "аварийния изход" от ЕС без адекватен план за бъдещето на британската търговия и сътрудничеството с Европа.
Сподели:
ФАЦ: Поражението на Тръмп в Иран  очертава контурите на нов следвоенен ред

ФАЦ: Поражението на Тръмп в Иран очертава контурите на нов следвоенен ред

Режимът, за чието сваляне във Вашингтон вече никой не говори, сега разполага с изпробван инструмент за политическа сила и възпиране.

Шведските изтребители Gripen може неочаквано да се появят в Украйна

Шведските изтребители Gripen може неочаквано да се появят в Украйна

Самолетът използва турбореактивен двигател Volvo RM12, разработен на базата на американския General Electric F404.

Джихадисти са проникнали в Сеута - камерите са засекли най-малко 10 международни терористи

Джихадисти са проникнали в Сеута - камерите са засекли най-малко 10 международни терористи

От полицията съобщават, че ако издирваните лица успеят да стигнат до Европа, могат да представляват изключителна опасност

Коментари (0)