Бившият скандален президент на ФИФА Сеп Блатер сподели, че няма да напусне Швейцария, тъй като го е страх да не бъде арестуван.
Блатер е замесен в сериозен корупционен случай и в момента тече разследване по случая от ФБР, като вече 14 души бяха арестувани.
Към добавка на скандала, от ФИФА разкриха, че следващите две домакинства на Световни първенства, съответно в Русия 2018 и Катар 2022, са купени.
"Не се страхувам за това, че американците имат нещо срещу мен, страх ме е, че един евентуален арест ще създаде много скандали и въпроси.
Докато не се изясни всичко не възнамерявам да пътувам никъде. След това "цунами" ще трябва да мине време преди да се успокоят нещата.
Не е в мой интерес да се кандидатирам отново за президент, но съм тук, зада се боря за ФИФА. Имам усещането, че хората искат да унищожат ФИФА. Всеки има страхове - например смъртта, но аз няма за какво да се притеснявам, не съм направил нищо, което да навреди на ФИФА", сподели Блатер.
Още от Свят
Крим в полублокада: ВСУ поеха под огневи контрол пътя към Чонгар
През май военният министър на Украйна Михаил Фьодоров заяви, че страната е започнала операция за унищожаване на руската логистика в окупираните територии
Хегсет: Плажовете на България, Гърция, Италия... са щурмувани от опасни идеологии и лодки с мъже
Церемонията за Д-ден чества десанта от 1944 г., когато американски и съюзнически сили преминаха Ламанша, за да започнат освобождението на Западна Европа от нацистката окупация.
Лукашенко смени плочата: Няма да воюваме в Украйна за чужда воля! Не искаме да станем на кайма
„Ние не си поставяме за цел да воюваме. Искаме да бъдем мирни хора, искаме да живеем в мир. Искаме мир. Носим мир на народите“, увери той.