9 Май, 2026

Сергей Лавров: Русия сама ще напусне Съвета на Европа

Сергей Лавров: Русия сама ще напусне Съвета на Европа

Сергей Лавров

Ще възстанови плащанията си към бюджета веднага, след като бъдат възстановени правата на представителите в ПАСЕ

Русия ще напусне сама Съвета на Европа, няма да чака да бъде изгонена от организацията и така да зарадва противниците си. Това заяви руският външен министър Сергей Лавров, цитиран от РИА "Новости". Това заяви той в интервю за "Евронюз". Той заяви също така, че Русия ще възстанови плащанията си към бюджета веднага, след като бъдат възстановени правата на представителите в ПАСЕ.

Конфликтът между Москва и Съвета на Европа се разрасна преди няколко години, след като руски парламентаристи бяха лишени от права заради Крим. Тогава Русия обяви, че няма да участва в заседания на ПАСЕ. Страната може да бъде изключена, ако не заплати вноските си към организацията.
Сподели:

Коментари (0)

Русия и Украйна потвърдиха американското примирие за 9-11 май

Русия и Украйна потвърдиха американското примирие за 9-11 май

Тръмп изрази надежда, че примирието ще е „началото на края на много дълга, смъртоносна и трудно разрешима война". В навечерието на Деня на победата Русия и Украйна обявиха примирие, договорено с посредничеството на САЩ. Въпреки това взаимни обвинения и атаки поставят под съмнение устойчивостта на споразумението.

Путин се жалва: Украйна атакува център за контрол на въздушното движение край Ростов на Дон

Путин се жалва: Украйна атакува център за контрол на въздушното движение край Ростов на Дон

Той срамежливо добави, че въпреки потенциалния риск не се е стигнало до трагични инциденти

Горски пожар избухна в радиоактивната зона около Чернобил, огънят бързо се разпространява към  ядрен реактор №4

Горски пожар избухна в радиоактивната зона около Чернобил, огънят бързо се разпространява към ядрен реактор №4

Подобни пожари са особено опасни, тъй като могат да доведат до повишаване на радиационните нива в един от най-радиоактивно замърсените райони на Земята.