6 Декември, 2025

Сергей Лавров: Русия ще доставя зенитно-ракетни комплекси С-300 на Дамаск, вече няма морално задължение

Сергей Лавров: Русия ще доставя зенитно-ракетни комплекси С-300 на Дамаск, вече няма морално задължение

След ракетния удар на САЩ по Сирия Русия вече няма морално задължение да не доставя зенитно-ракетни комплекси С-300 на Дамаск, заяви в интервю пред РИА Новости министърът на външните работи на Русия Сергей Лавров, пише Агенция „Фокус“.
„Сега нямаме никакви морални задължения (след удара на САЩ по Сирия – бел. РИА). Имахме морално задължение и обещахме, по моему, да не го правим още някъде преди 10 години,по молба на известните наши партньори и ние взехме под внимание техния аргумент, че това може да доведе до дестабилизация на обстановката, въпреки че средството е чисто отбранително, но независимо от това ние се съобразихме с молбите, но сега вече нямаме това морално задължение“, заяви Лавров.

Агенция „Фокус“ припомня:

Сутринта на 14 април, САЩ, Великобритания и Франция нанесоха ракетни удари по сирийски правителствени обекти, които, според тяхното мнение, са използвани за производство на химическо оръжие. Те изстреляха повече от сто ракети, като според твърдението на руското МО, 71 са свалени от сирийската ПВО. В резултат от ударите няма загинали, а разрушенията също се оказаха минимални.
Веднага след ударите на коалицията по Сирия, от Генералния щаб на руските Въоръжени сили заявиха, че Русия може да се върне към разглеждане на въпроса за доставяне на ЗРК С-300 на Сирия и други страни. 

Сподели:

Коментари (0)

Без пробив в преговорите между Украйна и САЩ - според Уиткоф напредъкът зависи от Русия

Без пробив в преговорите между Украйна и САЩ - според Уиткоф напредъкът зависи от Русия

Еманюел Макрон заяви, че на 8 декември ще се срещне в Лондон със Зеленски, британския премиер Киър Стармър и германския канцлер Фридрих Мерц, за да направят общ преглед на преговорите по американския проект за прекратяване на почти четиригодишната война.

Проф. Натали Токи: Тръмп иска подчинена Европа - чрез сговор с Путин

Проф. Натали Токи: Тръмп иска подчинена Европа - чрез сговор с Путин

"Няма нищо по-малко патриотично от самообявилите се за патриоти и суверенисти в Европа, които разкъсват европейското единство, докато търсят колаборация с Русия."

"Европейският съюз не е готов за Македония" - Мицкоски пред конгреса на ВМРО-ДПМНЕ

"Европейският съюз не е готов за Македония" - Мицкоски пред конгреса на ВМРО-ДПМНЕ

„Няма да се преместим нито милиметър, до момента, докато не се спази последната буква и последният препинателен знак на споразуменията и на международното право, и това, което принадлежи на македонците от другата страна на границата в Пиринска Македония."