5 Декември, 2025

Сестрата на испанския крал на съд за укрити данъци

Сестрата на испанския крал на съд за укрити данъци

Инфанта Кристина Де Бурбон – дъщеря на бившия крал на Испания Хуан Карлос Първи и сестра на сегашния владетел на страната Филип Шести ще отиде на съд за укриване на данъци, съобщи Националната съдебна палата на Балеарските острови, къдто е насрочено делото.

Съдията каза, че сестрата на краля е подведена като пряк съучастник в укрива на данъци в размер на 337 000. 138 евро чрез фирмата "Ayzoon", където тя е съсобственик заедно със съпруга си.

Четиридесет и девет годишната Кристина де Бурбон, херцогиня на Палма де Майорка, е първият член на испанското кралско семейство, който ще бъде изправен пред съд, откакто монархията бе възстановена през 1975 г.

Прокуратурата в лицето на Съюз "Чисти ръце" настоява инфантата да получи осем години затвор. Датата на делото още не е определена.

Сподели:

Коментари (0)

Съратник: Тръмп е разочарован от ирационалното поведение на Путин

Съратник: Тръмп е разочарован от ирационалното поведение на Путин

Според Найджъл Фарадж президентът на САЩ прави всичко възможно, за да осигури справедливо мирно споразумение за Украйна, и го дразни подходът на Владимир Путин.

Ген. Сирски:  Русия губи убити и ранени около 1–1,1 хиляди войници на ден

Ген. Сирски: Русия губи убити и ранени около 1–1,1 хиляди войници на ден

Силите за отбрана на Украйна не се предават в битката за Покровск, заяви главнокомандващият на ВСУ

МНС: Заповедта за арест на Путин остава в сила дори ако се приеме обща амнистия

МНС: Заповедта за арест на Путин остава в сила дори ако се приеме обща амнистия

Обвинени са също Сергей Шойгу, секретар на Съвета за сигурност на Русия и бивш министър на отбраната, и началникът на Генералния щаб на Русия генерал Валерий Герасимов, които са издирвани по данни за военни престъпления и престъпления срещу човечеството заради нападения срещу мирни жители.