19 Юни, 2026

Северна Корея: Ще има много ядрени "подаръци" за САЩ

Северна Корея: Ще има много ядрени "подаръци" за САЩ

Докато не престанат с безразсъдните си провокации и с безплодните си опити да оказват натиск върху КНДР

Броени дни след най-мощния си досега ядрен опит, един от топ дипломатите на Северна Корея каза днес, че страната му е готова да изпрати "още подаръчни пакети" на САЩ, предаде Ройтерс.

"Горд съм да кажа, че само преди два дни КНДР успешно извърши опит с водородна бомба, предназначена за междуконтинентална балистична ракета, съгласно плана си за създаване на стратегически ядрени сили", каза посланикът на Пхенян към мисията на ООН в Женева Хан Те-сон пред Конференцията на ООН по разоръжаването.

Неотдавнашните самозащитни мерки на моята страна са "подаръчен пакет", предназначен не за друг, а за САЩ, каза той. "САЩ ще продължат да получават още такива подаръци, докато не престанат с безразсъдните си провокации и с безплодните си опити да оказват натиск върху КНДР", посочи Хан без повече пояснения.

Военните мерки, предприети от Северна Корея, са "израз на политиката й на сдържане и на правото й на самозащита" с цел да се даде отпор на "постоянното нарастваща от десетилетие ядрена заплаха от страна на САЩ и на враждебната политика, насочена към изолиране на моята страна", подчерта севернокорейският дипломат.

"Натискът и санкциите никога няма да имат ефект върху моята страна. КНДР никога и при никакви обстоятелства няма да заложи своя сдържащ ядрен потенциал на масата за преговори", заключи 

Сподели:
За първи път: ЕС удължи санкциите срещу Русия с една година

За първи път: ЕС удължи санкциите срещу Русия с една година

Те включват ограничения върху търговията, финансите, енергийния сектор, индустрията, транспорта и луксозните стоки

Радев се срещна със Зеленски в Брюксел - какво си казаха?

Радев се срещна със Зеленски в Брюксел - какво си казаха?

По време на разговора е била обсъдена ключовата роля на България за гарантиране на енергийната сигурност в региона. Засегнат е бил и въпроът за подготовката на консултации между Украйна и България за изготвянето на съвместни проекти

Ванс става лицето на сделката с Иран, макар и в сянката на Тръмп

Ванс става лицето на сделката с Иран, макар и в сянката на Тръмп

Джей Ди Ванс отхвърли въпроса дали президентът Доналд Тръмп го е посочил като „изкупителна жертва“ за сделка, която е широко непопулярна сред републиканците във Вашингтон. „Мисля, че президентът се шегуваше.“

Коментари (0)