10 Май, 2026

Северна Корея: Ще накараме САЩ да съжаляват за новата си стратегия

Северна Корея: Ще накараме САЩ да съжаляват за новата си стратегия

Международната общност трябва да остане бдителна спрямо маневрите на групировката на Тръмп, заяви Пхенян

Говорител на Министерството на външните работи на Северна Корея нарече новата Стратегия за национална сигурност на САЩ, обявена от американския президент Доналд Тръмп миналата седмица, като „криминален документ“, който не представлява „нищо повече от прокламация за агресия, целяща да запази американската хватка над света“, предава американския новинарски канал Fox News.

 „Тъй като САЩ са насочили политиката си в сферите на дипломацията и сигурността към военното смазване на Северна Корея и размахват юмрук срещу нас, ние ще ги накараме да съжаляват за тази стратегия чрез нашите оръдия“, заяви той.

„Международната общност трябва да остане бдителна спрямо маневрите на групировката на Тръмп, целящи нахлуването и завземането на Северна Корея чрез предизвикване на ядрена война на Корейския полуостров на всяка цена. Това е в тотален разрез с твърденията им, че искат диалог“, е официалната позиция на севернокорейското външно министерство.

Сподели:

Коментари (0)

Кремъл загатна за нова совалка на Уитков и Къшнер

Кремъл загатна за нова совалка на Уитков и Къшнер

Помощникът на президента на Русия Юрий Ушаков заяви, че рано или късно техните американски колеги ще пристигнат в Москва, за да продължат диалога за края на войната

Медиен удар срещу Русия: Изключиха руския съюз на журналистите от Международната федерация

Медиен удар срещу Русия: Изключиха руския съюз на журналистите от Международната федерация

Руският съюз на журналистите е на практика инструмент за легализиране на войната и узаконяване на руската окупация

Планът "Шрьодер" на диктатора Путин взриви политическия елит в Берлин

Планът "Шрьодер" на диктатора Путин взриви политическия елит в Берлин

Дали СДП ще намери смелост окончателно да се разграничи от своя бивш лидер, или ще позволи на „призрака на Шрьодер“ и троянски кон на Русия да диктува германската външна политика?