1 Май, 2026

Севернокорейските спортисти отказаха олимпийските подаръци, не могат да ги ползват

Севернокорейските спортисти отказаха олимпийските подаръци, не могат да ги ползват

22-ата спортисти, които ще представят Северна Корея на зимните олимпийски игри в ПьонгЧанг, отказаха предложените им от организаторите безплатни телефони, съобщава агенция "Йонхап".

Те са получили мобилните устройства и ще ги върнат на организаторите, въпреки препоръката на МОК да ги използват поне до края на Игрите.

Мобилните телефони създадоха огромни главоболия за организаторите в ПьонгЧанг, които дълго време се чудеха дали раздаването на 22 телефона на севернокорейските спортисти няма да наруши санкциите на ООН за търгуване на луксозни стоки в страната.

В крайна сметка спортистите получиха такива, но няма да ги използват.

Санкции има и срещу Иран, но представители на външното министерство на страната се оплакаха пред МОК и от централата разрешиха спортистите от делегацията да получат мобилните устройства.

Сподели:

Коментари (0)

Разочарован от съюзниците, Тръмп обмисля изтегляне на американски войски от Европа

Разочарован от съюзниците, Тръмп обмисля изтегляне на американски войски от Европа

Американският президент изрази неодобрението от поведението на Испания и Италия, които дори заплаши с отстраняване от Алианса

Експерт Ударите на Украйна по Русия  удрят лично Путин

Експерт Ударите на Украйна по Русия удрят лично Путин

"Тези огнени шоу-програми демонстрират слабостта на путинската власт пред цяла Русия“, обобщи Михаил Притула

Европа изстреля нова ракета с аналог на Starlink

Европа изстреля нова ракета с аналог на Starlink

Наличието на четири ускорителя вместо два дава на ракетата още по-голяма мощност, позволявайки ѝ да изведе в ниска околоземна орбита около 21.6 тона товар