30 Април, 2026

"Шарли ебдо" отново предизвика скандал, този път в тениса

"Шарли ебдо" отново предизвика скандал, този път в тениса

Френският сатиричен вестник "Шарли ебдо" отново "разбуни духовете" с карикатура на челната си страница. Изданието е избрало за последния си брой изображение на тенисист, а забитите инжекции отново връщат към вечната тема за допинга в спорта.

Карикатурата предизвика сериозна реакция в Испанската тенис федерация, която смята, че това е Рафаел Надал. Именно по тази причина от централата сериозно обмислят да съдят вестника. 

Предполага се, че използването на логото на Lacoste е умишлено, за да се избегнат догадките, че това наистина е Надал.

Припомняме, че Краля на клея не използва екипировката на френската компания, a има договор с Nike.

Повод за карикатурата и засягането на темата за допинга е фактът, че в началото на седмицата стана ясно, че в парижката болница "Ларибоазиер" ще бъде открито първото отделение за изчистване от наркотични вещества.

"Тази публикация е една отвратителна атака към спорта като цяло, а не само към тениса. Федерацията ни винаги е защитавала тенисистите си при съдебни спорове. Подобни действия не трябва да остават ненаказани", гласи официалната позиция на Испанската тенис федерация.

На 7 януари тази година в редакцията на "Шарли ебдо" имаше терористично нападение. Джихадисти откриха огън и убиха редактора на ежеседмичника, деветима служители, двама полицаи и раниха още 11 човека заради публикувани карикатури на пророка Мохамед.

Сподели:

Коментари (0)

Най-големият самолетоносач в света приключи рекордна мисия, завръща се у дома

Най-големият самолетоносач в света приключи рекордна мисия, завръща се у дома

„Джералд Р. Форд“, участвал във войната срещу Иран и операции по залавянето на венецуелиския лидер Мадуро, се очаква да се върне в базовото си пристанище във Вирджиния в средата на май

Тръмп: Путин е бил готов да сключи мирно споразумение, но някои хора са му попречили

Тръмп: Путин е бил готов да сключи мирно споразумение, но някои хора са му попречили

Това изявление той направи по време на среща с астронавтите от мисията „Артемида-2“ в Белия дом

Войната срещу Иран струва на САЩ досега 25 млрд. долара

Войната срещу Иран струва на САЩ досега 25 млрд. долара

Ръководителят на Пентагона отхвърли въпросите за цената на войната с думите: „Въпросът, който бих задал на тази комисия, е каква е стойността на това да се гарантира, че Иран никога няма да се сдобие с ядрено оръжие?“