18 Юли, 2026

Шарлот Елизабет Даяна нарекоха новата принцеса на Кеймбридж

Шарлот Елизабет Даяна нарекоха новата принцеса на Кеймбридж

Шарлот Елизабет Даяна ще се казва новата кралска принцеса и второ дете на престолонаследника принц Уилям и херцогинята на Кеймбридж - Кейт Мидълтън.

Шарлот беше името фаворит на букмейкърите, които през цялата бременност на Кейт залагаха за пола и името на детето. Алис беше второто любимо име според хората, а в топ 10 е и името Елизабет, в чест на прабабата на новороденото.

Принц Уилям, Кейт Мидълтън, синът им принц Джордж и малката принцеса са в Кенсингтънския дворец. Те вече са били посетени от родителите на Кейт и сестра й Пипа, заедно с принца на Уелс и херцогинята на Корнуол.

Нейно кралско височество принцесата на Кеймбридж Шарлот се роди в събота по обяд и предизвика невиждано вълнение на Острова, а вчера направи и първия си дебют в обществото.

Сподели:
Русия вече удря с ниско летящи дронове с ръчно управление, за да избегне ПВО

Русия вече удря с ниско летящи дронове с ръчно управление, за да избегне ПВО

Руските сили преминават от масови атаки с дронове към изолирани, сложни, ръчно контролирани удари, според съветника на украинския президент Сергий Бескрестнов. Неотдавнашен инцидент включваше дрон „Шахед“, който се спусна на 22 метра, за да избегне радари и прехващачи.

 Financial Times: Зеленски обмисля уволнение на Сирски и кой да стане главнокомандващ

Financial Times: Зеленски обмисля уволнение на Сирски и кой да стане главнокомандващ

Президентът търси кандидат, който може да осигури плавно предаване на властта и който ще поддържа силна отбрана по протежение на 1200-километровата фронтова линия

Горят кувейтска електроцентрала и съоръжение след атака на Иран

Горят кувейтска електроцентрала и съоръжение след атака на Иран

Бойните действия са в отговор на ударите, които американските военни нанесоха на Иран за седма поредна нощ

Коментари (0)