27 Май, 2026

Шест държави от ЕС са готови да приемат мигранти, нежелани от Италия

Шест държави от ЕС са готови да приемат мигранти, нежелани от Италия

Шест държави от Европейския съюз са се съгласили да приемат 147 мигранти, блокирани до италианския остров Лампедуза на испански спасителен кораб от началото на август. Случаят предизвика неразбирателство между италианския вътрешен министър Матео Салвини и негови колеги в правителството. 

"Франция, Германия, Румъния, Португалия, Испания и Люксембург ще протегнат ръка в знак на готовност да приемат мигрантите", написа Конте в отворено писмо във Фейсбук, адресирано до вътрешния министър от крайната десница Матео Салвини. 

В настоящата криза в управляващата коалиция, която е пред разпадане, Конте предупреждава Салвини, че противодействието му срещу слизането на мигранти на италианския бряг е - цитирам - "нелоялно сътрудничество, което не мога да приема".

Италианският вътрешен министър отговори също с отворено писмо до премиера Конте, в което твърди, че политиката му на затваряне на пристанищата за мигранти работи. 

Припомнямe, че крайнодясната партия "Лига" на Салвини внесе вот на недоверие срещу правителството на Конте. Италианският вътрешен министър иска да предизвика предсрочни избори, за да се бори за премиерския пост.




  
Сподели:
Украйна въвежда „логистически локдаун“ за руската армия: Фьодоров разкри подробности

Украйна въвежда „логистически локдаун“ за руската армия: Фьодоров разкри подробности

Още това лято руската армия трябва да усети „логистически локдаун“ благодарение на засилените удари със сре

Потвърдено: Техеран е получил проект за споразумение със САЩ

Потвърдено: Техеран е получил проект за споразумение със САЩ

Иран трябва да възстанови търговското корабоплаване през Ормузкия проток до нивата преди войната в рамките на един месец

Ататюрк би се обърнал в гроба: Как от символ на надежда Кълъчдароглу се превръща в съучастник на Ердоган

Ататюрк би се обърнал в гроба: Как от символ на надежда Кълъчдароглу се превръща в съучастник на Ердоган

Ако обаче президентът не успее да овладее сериозната криза, дори и една отслабена опозиция може да представлява голям проблем за него на изборите

Коментари (0)