28 Юни, 2026

Шестима са загинали при взрив в Диарбекир

Шестима са загинали при взрив в Диарбекир

Шестима са загинали при взрив на миниран автомобил в югоизточната турска провинция Диарбекир, съобщи вицепремиерът Нуман Куртулмуш. 

"Броят на жертвите от този терористичен акт е шест души. Загинаха четирима сътрудници на полицията и две граждански лица, сред които детето на един от полицаите", съобщи той. 

Според властите, терористичният акт е устроен от екстремисти от кюрдската ПКК. 

Те са взривили автомобил до станция за транспортен контрол. Взривът е бил с такава сила, че станцията е практически напълно разрушена. 

Недалеч от мястото на взрива има бензиностанция, където хората са били ранени от шрапнели. 

Ранени са 25 души, в това число осем полицаи.

Сподели:
Трагедията във Венецуела: По чудо спасиха  9-месечно бебе и майка му, оцелели под руините

Трагедията във Венецуела: По чудо спасиха 9-месечно бебе и майка му, оцелели под руините

До момента в спасителните операции са се включили повече от 1600 чуждестранни спасители, а жертвите са надхвърлили 1400 души

Безсънна нощ в Украйна: След руска атака с 142 дрона и 8 ракети пламнаха пожари, двама пострадаха

Безсънна нощ в Украйна: След руска атака с 142 дрона и 8 ракети пламнаха пожари, двама пострадаха

Украинската противовъздушна отбрана е успяла да свали или неутрализира всички балистични ракети, една от противокорабните ракети и 125 дрона

Натовски адмирал с шокиращо разкритие кой диктува на Путин да влезе ли във война с НАТО

Натовски адмирал с шокиращо разкритие кой диктува на Путин да влезе ли във война с НАТО

Нидерландският адмирал Роб Бауер, бивш председател на Военния комитет на Алианса, разнищи коварната игра на Пекин в бъдещ конфликта на Русия с НАТО

Коментари (0)