Финансовият министър на Германия Волфганг Шойбле не одобрява новите предложения на Гърция, които тя е представила на кредиторите, считайки ги за недостатъчни, твърди вестник Frankfurter Allgemeine Zeitung.
"Нещата, които те предлагат, са недостатъчни за модернизация икономиката на страната и за дългосрочен икономически растеж и устойчиво развитие", счита Шойбле.
По думите му новите предложения на Гърция не могат в никакъв случай да са основа за ново тригодишно споразумение с кредиторите.
Според германците, Гърция има няколко способа за излизане от сложната ситуация: Страната трябва да промени всичките си предложения, които в момента е дала на кредиторите в най-кратки срокове. Заедно с това тя трябва да предаде активи на стойност 50 милиарда долара в целевия фонд на Еврозоната и така сама да погаси част от дълговете си.
Според друг вариант, Атина трябва да си вземе "тайм-аут" от преговорите и да напусне еврозоната за пет години, докато не бъде реструктуриран дълга на страната. През цялото това време Гърция ще си остане член на Евросъюза и ще получава "хуманитарна и техническа помощ", казва финансист №1 на Германия.


Коментари (0)