24 Март, 2026

"Шпигел": Шулц няма да се кандидатира за канцлер на Германия

"Шпигел": Шулц няма да се кандидатира за канцлер на Германия

Мартин Шулц, президентът на Европейския парламент, който обяви, че се завръща в германската политика, но не се очаква да се кандидатира за канцлер от Социалдемократическата партия следващата година, твърди германското списание "Шпигел", цитирано от Ройтерс.

Решението на Шулц да не се кандидатура, ако се потвърди, най-вероятно ще открие пътя за председателя на партията Зигмар Габриел да оспорва лидерството на страната с канцлера на Германия Ангела Меркел.

Меркел заяви миналият месец, че следващата година ще се бори за четвърти мандат.

През септември 2017 година ще се проведат парламентарни избори в Германия.

"Шпигел" отбелязва, без да се позовава на източници, че Шулц е намекнал пред приближени преди Коледа, че не смята да се кандидатира за най-висшия пост в управлението на страната.

Сподели:

Коментари (0)

Германия и Турция обсъдиха мерки по прекратяването на войната в Иран

Германия и Турция обсъдиха мерки по прекратяването на войната в Иран

Турският външен министър Хакан Фидан проведе телефонен разговор със своя германски колега Йохан Вадефул, те обмениха мнения относно усилията, насочени към „спиране на войната“

Израел нанесе нощни удари по 7 района на Бейрут

Израел нанесе нощни удари по 7 района на Бейрут

Ливан стана част от конфликта на 2 март, когато Хизбула започна да изстрелва ракети срещу Израел в отмъщение за убийството на иранския върховен лидер аятолах Али Хаменей

Въоръжено нападение над полицейска кола от засада във Вашингтон

Въоръжено нападение над полицейска кола от засада във Вашингтон

Служителите са участвали в операция, когато автомобилът им е атакуван. Простреляният служител е успял да продължи да шофира и да спре на безопасно място.