14 Януари, 2026

Шулц поднесе извинения за слабото представяне на партията си

Шулц поднесе извинения за слабото представяне на партията си

Мартин Шулц

Конгресът на Германската социалдемократическа партия (ГСДП) започна с реч на председателя й Мартин Шулц, в рамките на която той поднесе извинение на съпартийците си за слабото представяне на изборите за Бундестаг от септември тази година.

„Не е лесно да стоим по този начин тук, една година по-късно. Започнахме с 20%, след това дойде онова, което нарекоха "еуфорията Шулц", след това загубихме три регионални избори и се върнахме отново на същото място, откъдето започнахме. Това е трудно, това е разочароващо. Преживял съм много, но последната година наистина ме разтърси", призна германският социалдемократ.

Шулц благодари на всички, които са се борили за каузата социалдемократ отново да поеме канцлерския пост в Берлин. „Извинявам се за моето горчиво поражение. Най-големият проблем на ГСПД е, че тя загуби своя профил. Не успя да отговори на това, което означава социалната демокрация през XXI век", заяви Шулц. Същевременно той допълни, че ГСДП не е в състояние да предложи политика, която хем да е „извън рамките", хем да бъде приложима на практика. „Но можем да върнем доверието към нас", изрази увереност лидерът на германските социалдемократи.
Сподели:

Коментари (0)

FT: Без САЩ нищо няма да стане: Г-7 ще търси от Тръмп гаранции за Украйна

FT: Без САЩ нищо няма да стане: Г-7 ще търси от Тръмп гаранции за Украйна

Лидерите на Италия, Германия, Франция, Канада и Великобритания, както и председателят на Европейската комисия, планират да участват в срещата между президента на САЩ Доналд Тръмп и президента на Украйна Володимир Зеленски

Стана известна датата на парламентарните избори в Унгария: има ли шансовете  Орбан?

Стана известна датата на парламентарните избори в Унгария: има ли шансовете Орбан?

По данни от анкети на Politico партията му би трябвало да получи около 37% от гласовете, докато опозиционната партия – 49%.

Неизвестни дронове атакуваха едновременно три танкера в Черно море

Неизвестни дронове атакуваха едновременно три танкера в Черно море

Кой стои зад нападенията срещу танкерите, не е ясно. Украйна не е правила официални изявления.