27 Декември, 2025

Шведската полиция призна, че е скрила информация за сексуални нападения

Шведската полиция призна, че е скрила информация за сексуални нападения

Шведската полиция днес призна, че е скрила информация за около 15 сексуални нападения по време на музикален фестивал, предаде AFP.

За нападенията са арестувани около 100 мъже, които според местните медии са предимно чужденци.
Атаките били извършени през 2014 и 2015 година по време на фестивал, който се провежда в Стокхолм през август и който е известен като най-големия фестивал за юноши в Европа.
Говорителят на полицията заяви, че тази информация е трябвало да бъде обявена, но не е ясно защо е останала скрита. Той уточни, че около 100 мъже са били задържани за нападението на около 15 момичета.

Сподели:

Коментари (0)

Ген.Кирил Буданов: На Русия са ѝ нужни преговори, защото войната срещу Украйна се  оказа твърде тежка

Ген.Кирил Буданов: На Русия са ѝ нужни преговори, защото войната срещу Украйна се оказа твърде тежка

Също така началникът на ГУР реагира на информацията, че президентът на САЩ Доналд Тръмп е искал да постигне сключване на мирна сделка между Украйна и Русия до Коледа.

Ген Бен Ходжис: Уиткоф и зетят на Тръмп искат да сключат сделка и да си тръгнат, но Путин...

Ген Бен Ходжис: Уиткоф и зетят на Тръмп искат да сключат сделка и да си тръгнат, но Путин...

"Единственият начин за водене на преговори с Русия е да се действа силно и твърдо, без да се отстъпва пред нейните искания", смята той.

Рейтингът на Тръмп сред работническата класа удари исторически минимум

Рейтингът на Тръмп сред работническата класа удари исторически минимум

Като причина  Newsweek посочва факта, че избирателите са принудени постоянно да се борят с проблемите, свързани с достъпността на работните места.