27 Юни, 2026

Синът на Муамар Кадафи убит при боеве в Бани Уалид

Според шефа на новия либийски парламент Хамис е загинал вчера и тялото му било превозено до град Мисрата. Според други сведения, съобщени от тв канала Ал Арабия, той починал в Мисрата, където бил откаран от въоръжените сили на новата власт, които го открили тежко ранен в Бани Уалид.

И в миналото е имало съобщения за смъртта на Хамис Кадафи, които след това са се оказвали неверни.

Бани Уалид е последната крепост на привържениците на Кадафи, чиито защитници се съпротивляват ожесточено срещу въоръжените отряди на новата либийска власт. 

Вчера бе съобщено, че е задържан бившият говорител на Муамар Кадафи, докато бягал от Бани Уалид. По-късно самият той опроверга тази информация във Фейсбук, заявявайки, че дори не се намира в Либия.

 

Сподели:
Съдът задължи администрацията на Тръмп да публикува нередактирани документи от досието "Епстийн"

Съдът задължи администрацията на Тръмп да публикува нередактирани документи от досието "Епстийн"

На Министерството на правосъдието е наредено също да разкрие имената на подателите и получателите на определени имейли, както и предполагаемите съучастници на Епстийн, посочени в предварителното обвинение

ЕС: Ако Тръмп въведе нови мита, следва решителен отговор

ЕС: Ако Тръмп въведе нови мита, следва решителен отговор

"ЕС ще реагира бързо и решително, за да защити правата си и регулаторната си автономия“

Бенямин Нетаняху: Израел остава в Южен Ливан, докато "Хизбула" не се разоръжи

Бенямин Нетаняху: Израел остава в Южен Ливан, докато "Хизбула" не се разоръжи

„Най-важното е, преди всичко, Израел да остане в зоната за сигурност в Южен Ливан"

Коментари (0)