25 Февруари, 2026

Синът на Пабло Ескобар: На 7 години разбрах, че баща ми е мафиот

Синът на Пабло Ескобар: На 7 години разбрах, че баща ми е мафиот

"Промених самоличността си, за да възстановя правото си за живот. Смяната на името не е отказ от родствената връзка". Това заяви пред Нова телевизия Хуан Пабло Ескобар, синът на легендарния кокаинов крал Пабло Ескобар. "Имах само 10 минути, за да си избера новото име Себастиян Марокин. То не трябваше да има мафиотска слава или привкус. Идеята беше да избегна клеймото на фамилията си. Авиокомпаниите не ми продаваха билети само защото името ми беше Ескобар", допълва той.

"Когато бях на 7 години, моят баща ми каза, че е бандит. Той никога не е крил от мен какво е вършил. Не искаше да раста с погрешна представа за баща си. Почувствах благодарност за това, че той беше честен с мен, но бях твърде малък, за да разбера измеренията на казаното от него", разказва Хуан Пабло Ескобар.

"Баща ми беше прям човек. Нямаше задръжки да ми каже, докато гледаме новините, че той е наредил някой да бъде убит или да бъде извършен атентат. Той искаше да съм наясно от какво семейство съм и какви можеше да са последствията от това. Затова познавам толкова добре неговата история. Той лично всичко ми е разказал", обяви синът на легендарния кокаинов крал.

"Има много ужасни неща, които е правил. Може би най-страшното беше един атентат на самолет на авиокомпания "Авианка", който беше взривен в полет с повече от 100 души на борда. Това е акт, който много трудно може да се забрави", продължава Хуан Пабло.

"Изглежда, че Франк Синатра е бил по-добър в дистрибуцията на наркотици, отколкото в пеенето. Американците много ги бива да посочват главатарите на латиноамериканските картели, но да премълчават кои са ръководителите на собствените им. Знаят имената на всички шефове на латиноамерикански картели, но не знаят имената на собствените си бандити", информира Себастиян Марокин, както е новото му име.

"Губил съм времето си да гледам филми посветени на баща ми. Дразни ме това, че авторите им ги продават сякаш това е истинската история, знаейки, че това не е така. Дразни ме, че са ги направили, знаейки, че може да се допитат до мен, но нарочно никога не са го направили. Нито съм умрял, нито се крия! Ето ти ме откри чак от България", завършва синът на Пабло Ескобар.

Сподели:

Коментари (0)

Орбан изтрещя: Разполагам войски срещу "атаките на украински дронове"

Орбан изтрещя: Разполагам войски срещу "атаките на украински дронове"

Според унгарския лидер, Украйна уж „се готви за по-нататъшни действия за нарушаване на унгарската енергийна система“

Германия изригна: Американският президент вече е постлал червения килим за Путин

Германия изригна: Американският президент вече е постлал червения килим за Путин

Министър Писториус обвини Белия дом, че твърде рано в преговорите за мир е изключил членството на Украйна в НАТО от дневния ред

ЕК улеснява достъпа до кредити за България и още 8 страни в близост до Русия, Беларус и Украйна

ЕК улеснява достъпа до кредити за България и още 8 страни в близост до Русия, Беларус и Украйна

Предвижда се да бъдат осигурени поне 28 милиарда евро частни и публични инвестиции в тези региони