15 Януари, 2026

Сирийската армия влезе в провинция Ракка

Сирийската армия влезе в провинция Ракка

В събота сирийската армия направи пробив срещу терористичната групировка „Ислямска държава“ в провинция Рака за първи път от 2014 г. насам, приближавайки се към най-големия язовир в страната, предава AFP.

Язовир „Табка“ на река Ефрат се намира на 40 км от град Рака и е цел и на сепаратистките кюрдски сили, подкрепяни от САЩ, които напредват от север през последния месец. „Войските, подкрепяни от руските военновъздушни сили, и милицията, обучена от Русия, са влезли е провинция Рака в събота сутринта за първи път от август 2014 г.“, съобщиха от Сирийската обсерватория за правата на човека.

Сподели:

Коментари (0)

Ирански кораб, превозващ оръжие за Русия, потъва в Каспийско море

Ирански кораб, превозващ оръжие за Русия, потъва в Каспийско море

CNN и The Wall Street Journal са документирали използването на Каспийско море като канал за превоз на боеприпаси и военни товари от Иран до Руската федерация

Русия се стресна за изпращането на военни части на НАТО в Гренландия

Русия се стресна за изпращането на военни части на НАТО в Гренландия

Руската дипломация изрази „сериозна загриженост“. Това се случи след срещата в Белия дом между датски, гренландски и американски лидери.

Фон дер Лайен отново пред вот на недоверие

Фон дер Лайен отново пред вот на недоверие

В рамките на 6 месеца това ще бъде четвъртия вот, пред който ще се изправи председателят на Европейската Комисия