20 Май, 2026

"Сириза": И да спечелим изборите, няма да излизаме от еврозоната

"Сириза": И да спечелим изборите, няма да излизаме от еврозоната

"В случай на победа на предсрочните парламентарни избори на 25 януари на гръцката опозиционна партия "Коалиция на радикалните леви сили" ("Сириза"), Гърция ще остане в еврозоната" се декларира в изявление на партията по повод на "ужасяващите истории, разпространявани в Европа" за неизбежно излизане на страната от еврозоната.

След публикации в германското списание Spiegel, в които се твърди, че Берлин е признал вероятността за излизане на Гърция от еврозоната, "Сириза” остро критикува гръцкото правителство на премиера Андонис Самарас за това, че именно той е започнал кампания на сплашване в цяла Европа.

От партията подчертават, че "Сириза" не шантажира Европа с терористични сценарии, а „вероятната победа на гръцките избори се смята в цяла Европа за прекрасна възможност за преразглеждане на текущата политика” на строги икономии.

Сподели:

Коментари (0)

САЩ предлагат на Куба 100 млн. долара помощ - срещу отваряне и реформи

САЩ предлагат на Куба 100 млн. долара помощ - срещу отваряне и реформи

Средствата трябва да бъдат разпределяни чрез католическата организация Catholic Relief Services и евангелската Samaritan’s Purse, а не директно чрез кубинското правителство

 Джей Ди Ванс: Преговорите с Иран отбелязват „добър напредък“, но сме готови и за военните операции

Джей Ди Ванс: Преговорите с Иран отбелязват „добър напредък“, но сме готови и за военните операции

„Подготвени сме напълно. Не искаме да поемаме по този път, но президентът е готов и способен да го направи, ако се наложи", заяви той

В ООН! Русия заплашва Латвия с "ответен удар"

В ООН! Русия заплашва Латвия с "ответен удар"

Постоянният представител на Русия в ООН Василий Небензя не обръща внимание на фактите и обвинява за случващото се в Украйна всички, освен Русия