17 Март, 2026

Скандал: 4 млн. евро откраднал свещеник от Ватикана

Скандал: 4 млн. евро откраднал свещеник от Ватикана

Отец Франко Декаминада е обвинен в присвояването на 4 млн. евро. След като е бил разпитън, свещеникът е поставен под домашен арест, съобщава в. “Ла Република”.

Според разследващите Декаминада, който от 2004 до 2011 г. ръководи Институт по дермопатология “Дева Мария” в Рим, е участвал в кражбата на суми, превеждани на клиниката. Над 14 млн. евро се намират в неизвестност в момента. Предполага се, че 4 млн. от тях отчето присвоил лично. Около един милион от сумата свещеникът използвал да си купи вила от 18 стаи в Тоскана. Установено е, че Декаминада и негови съучастници са фалшифицирали данъчни декларации. Покрай свещеника са арестувани и двама бизнесмени, включили се в далаверата. 

Според следствието 1500 медицински работници, между които и 300 лекари, не са получавали работните си заплати. Обяснявали им, че има финансови трудности. Общо от клиниката се установяват липси на стотици милиони евро през последните години. Едно от нещата, които направи напусналият престола Бенедикт ХVI, е разпореждането да започне финансова проверка на болничното заведение. Оказа се, че и божиите служители там са изкушени от земните блага и финансовото благоденствие.

 

Сподели:

Коментари (0)

Израел: Убит е началникът на иранската служба по сигурността Али Лариджани

Израел: Убит е началникът на иранската служба по сигурността Али Лариджани

САЩ бяха предложили награда до 10 милиона долара за информация за висши ирански военни и разузнавателни служители, включително Лариджани, като част от списък с 10 фигури, свързани с Корпуса на гвардейците на ислямската революция

Въоръжен застреля двама край летището на Франкфурт

Въоръжен застреля двама край летището на Франкфурт

Двама души са били застреляни в бистро недалеч от летището на Франкфурт, съобщава тази сутрин германската полиция

Китай обяви изпращане на хуманитарна помощ за Иран и Ливан

Китай обяви изпращане на хуманитарна помощ за Иран и Ливан

За решението на страната съобщи говорителят на външното министерство Лин Дзян по време на пресконференция