12 Август, 2026

Скандалният избор на Пеевски бламира среща на Барозу с Орешарски

 

В специално изявление за България, прочетено на редовния дневен брифинг в Брюксел, ЕК обяви, че очаква новият началник на ДАНС да отговаря на условията за почтеност и професионализъм.

Противоречията около избрания нов директор на ДАНС показват необходимостта от реформи, както и от политики и процедури, които да дадат увереност на българското общество, се казва още в изявлението.

Компетентността е ключов фактор при взимането на решения кой ще ръководи усилията на България в една толкова важна област, заяви говорителят на Комисията Оливие Байи.

"Отчитаме, че представеният миналата седмица кандидат е декларирал намерение да се оттегли. Европейската комисия приема, че личността, която в крайна сметка ще бъде назначена на този пост, ще отговаря на условията за професионални качества и почтеност. Европейската комисия е твърдо решена да работи заедно с българските власти за постигане на трайни реформи и председателят Жозе Барозу ще отправи това послание към българския премиер Пламен Орешарски", каза още Байи.

От ЕК подчертаха, че имат предвид протестите у нас в последните дни и че те показват стремежа на българските граждани към върховенство на закона. 

 

Сподели:
Взривяват контролирано големи боеприпаси край завода на „Емко“ в Белица

Взривяват контролирано големи боеприпаси край завода на „Емко“ в Белица

През периода от 13.00 до 16.00 часа днес

САЩ и Иран се договориха да удължат примирието, не е ясно с какъв срок

САЩ и Иран се договориха да удължат примирието, не е ясно с какъв срок

„И двете страни са дали съгласието си на посредниците за удължаване на срока", съобщи пакистански източник

WSJ: САЩ откриха огън по кораб, нарушил блокадата на иранските пристанища

WSJ: САЩ откриха огън по кораб, нарушил блокадата на иранските пристанища

Хеликоптер MH-60 на американските военноморски сили изстрелва две ракети Hellfire в машинното отделение на кораба Vela Nova, след като екипажът пренебрегва предупрежденията на американските сили, отговорни за блокадата на иранските пристанища, съобщават военните

Коментари (0)