27 Август, 2026

Скандалният Родриго Дуерте: Сбогом, САЩ!

Скандалният Родриго Дуерте: Сбогом, САЩ!

Скандалният филипински президент Родриго Дуерте, който нарече американския си колега Барак Обама "кучи син", заяви по време на посещението си в Китай, че е крайно време държавата му да "каже сбогом на САЩ". Той отбеляза, че съюзът с щатите не е донесъл особена полза за страната му. Дуерте добави, че не възнамерява да посети Съединените щати, тъй като очаквал някаква обида от американска страна. На Дуерте му "дошло до гуша", че Западът диктува външната политика на Филипините.

Той отново повтори, че няма повече да разчита на оръжие от САЩ, а страната му ще разчита на Русия и на Китай. Това е и основната причина - забавянето на доставки на оръжие във Филипините от американска страна, за гнева на Дуерте. В Пекин той се срещна със свои сънародници, които живеят в азиатската държава.

Сподели:
Мицкоски: Военни самолети на САЩ всеки ден кацат и излитат в Северна Македония

Мицкоски: Военни самолети на САЩ всеки ден кацат и излитат в Северна Македония

В Северна Македония има 2 международни летища - край Скопие и Охрид. Премиерът на РС Македония не уточни кои от двете се използват от американските военни самолети. 

Гръцка „Пейтриът“ отблъсна нова дронова атака в Саудитска Арабия

Гръцка „Пейтриът“ отблъсна нова дронова атака в Саудитска Арабия

На 25 юли батареята успешно беше свалила два безпилотни летателни апарата при отделни инциденти, недалеч от Янбу. По предварителни данни дроновете са били изстреляни от Йемен.

Кралят на Норвегия Харалд V е в изключително тежко състояние

Кралят на Норвегия Харалд V е в изключително тежко състояние

Заболяването се характеризира с необичайно бързо рушене на червените кръвни клетки. По-рано тази година – през февруари, Харалд V се намираше в болница на испанския остров Тенерифе.

Коментари (0)