30 Март, 2026

Скандално: Гърция не събирала данни на мигрантите заради софтуерен бъг

Скандално: Гърция не събирала данни на мигрантите заради софтуерен бъг

От официален документ на Европейската комисия става ясно, че гръцките власти не са извършвали пълна регистрация на мигрантите поради "бъг в софтуера". Документът е от 4-ти март тази година и в него пише буквално следното: Гърция има проблем с бъг в софтуера и поради тази причина не може да взима пръстови отпечатъци от бежанците и да извършва пълната им регистрация. Това на практика означава, че в базата данни на ЕС липсват основни информации за мигрантите и бежанците, които са минали през южната ни съседка. 

В документа се подчертава, че граничната служба на ЕС Фронтекс трябва до 15-ти март да посочи всички свои нужди за мандата си в Гърция. През последните месеци през Гърция в Република Македония минаха над 750 000 души. От началото на тази година техният брой е близо 90 000 души. Властите в Атина организирано транспортират с автобуси и влакове всички мигранти до македонския граничен град Гевгелия. Днес в Брюксел ще се състои среща на върха ЕС - Турция с цел да бъде намерено решение на мигрантската криза.

Сподели:

Коментари (0)

Украйна разпали пожар в завод за боеприпаси в Луганск и взриви скъпа установка на С-400 в Крим

Украйна разпали пожар в завод за боеприпаси в Луганск и взриви скъпа установка на С-400 в Крим

Ударен е команден пункт на безпилотни летателни апарати в района на Гуляйполе в Запорожка област. Срупвания на противникови войски са били ударени в районите на Березово в Днепропетровска област, Басивка в Сумска област и Гуляйполе в Запорожка област.

Енергийните министри на спешна среща в Брюксел

Енергийните министри на спешна среща в Брюксел

Целта е да бъдат разгледани своевременно възможностите за съгласуван подход на фона на събитията в Близкия изток

Войната в Иран наруши доставките на ключов компонент за производството на дронове в Украйна

Войната в Иран наруши доставките на ключов компонент за производството на дронове в Украйна

Позовавайки се на данни от Института за модерна война, Defense Express съобщи, че 41% от износа на сяра се транспортира през блокирания Ормузки проток