23 Февруари, 2026

Скопие затваря всички училища на враг №1 на турския президент

Скопие затваря всички училища на враг №1 на турския президент

"24 Вести": "Исканията на Ердоган - Македонска реалност?" е заглавието, което най-добре обобщава новината, че Скопие затваря всички училища на враг №1 на турския президент Фехтулах Гюлен.

."Радио Свободна Европа"цитира изявление на македонския министър на външните работи Никола Поповски, който в отговор на журналистически въпрос дали страната му ще затвори училищата и организациите, свързани с  Гюлен, е заявил че македонското правителство поддържа демократично избраните институции в Турция и в този контекст ще сътрудничи с правителството в Анкара в съгласие с македонското законодателство.

"Радио Свободна Европа" се позовава на разпространен от турската страна списък с фирми и организации, свързани с Гюлен. В списъкът влизат средните училища "Яхя Кемал" в Скопие, Тетово, Гостивар, Струга и Струмица, фирми за транспорт, търговия, здравеопазване и туризъм.

Електронното издание "А1 ON" резонно задава въпроса : "Ще затвори ли правителството всички структури на Гюлен?"

Вестник "Вечер" съобщава: "Турция поиска да се спре дейността на училищата "Яхя Кемал".

"Нова ТВ" пише: "В Македония се затварят институции, свързани с Гюлен"

Телевизия "Сител": "Правителството ограничава дейностите на Гюлен в Македония"

Сподели:

Коментари (0)

Тръмп е на ръба на война с Иран, съветниците му молят да си гледа икономиката

Тръмп е на ръба на война с Иран, съветниците му молят да си гледа икономиката

Старши официален представител на Белия дом заяви, че все още няма „единна подкрепа“ в администрацията да се извърши атака срещу страната

 The Times: Поражението на Путин е единственият път към прекратяване на войната в Украйна

The Times: Поражението на Путин е единственият път към прекратяване на войната в Украйна

„Русия стратегически използва образователната система като оръжие, за да възпита милитаризирано поколение поданици, които приемат и възприемат войната като норма“, пише британският журналист и политолог Доминик Лоусън в своя колонка

Зеленски: Русия подготвя нови терористични актове на територията на Украйна

Зеленски: Русия подготвя нови терористични актове на територията на Украйна

По думите на държавния глава в момента се анализират обстоятелствата около терористичния акт, извършен във Лвов.