3 Април, 2026

След новите санкции на САЩ: рублата отново се срина

След новите санкции на САЩ: рублата отново се срина

След съобщението, че САЩ подготвят нови санкции срещу Кремъл курсът на долара надхвърли 66 рубли, стойността на еврото пък - 77 рубли, съобщи www.newsru.com.

Припомняме, че новите санкции, Вашингтон въвежда заради отравянето на бившия офицер от руското ГРУ Сергий Скрипал и дъщеря му Юлия в британския град Солсбъри с нервно-паралитичното вещество "Новичок".

Първият етап от сакнциите ще влезе в сила на 22 август. Част от тях дублират вече съществуващи ограничения, вторият пакет предвижда ограничаване на външнотърговските връзки и забрана на "Аерофлот" да лети до САЩ.

Те ще влязат в сила, а ко Москва не предостави гаранции, че няма да използва химическо иибологическо оръжие и не допусне инспектори на ООН до военните си обекти.

Превод: Faktor.bg

Сподели:

Коментари (0)

Зеленски: Русия отговори със засилване ударите на предложението за  великденско примирие

Зеленски: Русия отговори със засилване ударите на предложението за великденско примирие

Това каза той изявление в „Екс“ след разговор с папа Лъв Четиринадесети. Кремъл заяви, че не е видял „ясно формулирани“ предложения от Украйна за великденско примирие

Украинската армия освободи 11 селища в Днипропетровска област

Украинската армия освободи 11 селища в Днипропетровска област

Украинските защитници са отвоювали общо 480 квадратни километра територия по Олександривското направление

Защо Тръмп отстрани лоялната си правосъдна министърка Бонди - и още уволнения

Защо Тръмп отстрани лоялната си правосъдна министърка Бонди - и още уволнения

Бонди публично защитаваше президента Тръмп при всяка удобна възможност - нещо, от което предшествениците ѝ обичайно са странили по отношение на съответните президенти