19 Юни, 2026

След отказ от социална реформа, преднината на Мей започна да се топи

След отказ от социална реформа, преднината на Мей започна да се топи
Тереза Мей

9 пункта е само преднината на британския премиер пред конкурента от лейбъристите

Когато Тереза Мей обяви предсрочни избори на 8 юни, проучванията предвиждаха съкрушителна победа над опозицията, сравнима с тази на Маргарет Тачър, която през 1983 г. спечели 144 депутати повече от всички останали партии, взети заедно.

Картината обаче се промени, след като торите и лейбъристите оповестиха изборните си програми миналата седмица. Проучване на Survation от миналата седмица показа, че преднината на Мей е паднала наполовина и стигна 9 процентни пункта, а според друго – на ICM, тя води с 14 процентни пункта в сравнение с 20 пункта преди седмица.

Проучване на YouGov от събота показва, че 40% от британците са против предложената промяна, докато 35% я одобряват. 49% не харесват плана на Мей да затегне критериите за ежегодното увеличение на пенсиите в сравнение с 30%, които са "за" него.

Премиерът опита да привлече привърженици на Лейбъристката партия с обещания, по-радикални от тези на предшественика ѝ Дейвид Камерън. Тя обяви изборите с надеждата да спечели по-голямо мнозинство в парламента, което да ѝ даде повече време за справянето с Брекзит и повече авторитет при преговорите с европейските партньори.
Сподели:
Тръмп: Фен съм само на украинските жени! В Овалния кабинет направихме страхотно телевизионно шоу

Тръмп: Фен съм само на украинските жени! В Овалния кабинет направихме страхотно телевизионно шоу

Това се твърди в книгата „Regime Change“ („Смяна на режима“), написана от журналистите на The New York Times Меги Хаберман и Джонатан Суон, посветена на първите 14 месеца от втория му президентски мандат

Лайен: Русия е постоянен източник на насилие, целият континент е под заплаха

Лайен: Русия е постоянен източник на насилие, целият континент е под заплаха

ЕС трябва да има единно послание, когато Путин е готов да води преговори

Зеленски постави едноседмичен ултиматум на Лукашенко

Зеленски постави едноседмичен ултиматум на Лукашенко

"Не той може да бъде въвлечен в тази война, а страната му може да бъде въвлечена в нея от Русия"

Коментари (0)