11 Февруари, 2026

След скандалите около кражбата на лични данни, 42% от американците си "взеха почивка" от Фейсбук

След скандалите около кражбата на лични данни, 42% от американците си "взеха почивка" от Фейсбук

26% пък са отстранили приложението от устройствата си

Около 26% от потребителите на Фейсбук в САЩ са отстранили мобилното приложение от устройствата си през изминалата година в светлината на скандалите с безопасността и случаите на кражба на лични данни. Това съобщи телевизионният канал Си Ен Би Си.

Той се позовава на резултатите от проучване, проведено от американския изследователски център "Pew Research Center". Според наличните данни 54% от анкетираните са променили настройките за поверителност на своите страници в социалната мрежа на фона на скандалите с изтичането на лични данни през изминалата година. 42% от запитаните са заявили, че са решили да „си вземат почивка“ и временно да спрат да използват Фейсбук.

Ако вземем само потребителите на социалната мрежа на възраст от 18 до 29 години, сред тях броят на премахналите мобилното приложение от своите устройства е 44%. В същото време, както отбелязва Си Ен Би Си, проучването не засяга приложението Инстаграм, което също е собственик на компанията Фейсбук. Изследването е проведено от края на май до началото на юни тази година, сред около 3 400 американски потребители на Фейсбук над 18-годишна възраст.

Сподели:

Коментари (0)

Три проучвания раниха Тръмп в сърцето: Все повече американци смятат, че се е справил по-зле от Джо Байдън

Три проучвания раниха Тръмп в сърцето: Все повече американци смятат, че се е справил по-зле от Джо Байдън

Възприятията за представянето на държавния глава са силен ранен индикатор в години на междинни избори, тъй като влияят върху избирателната активност, ентусиазма и набирането на кандидати

Шкварек за "Петрохан": МОСАД и ЦРУ не са способни на "гранде конспирация", камо ли прашасалите български институции

Шкварек за "Петрохан": МОСАД и ЦРУ не са способни на "гранде конспирация", камо ли прашасалите български институции

"Притеснителното е, че Епстийн, в която и държава да е влизал, е държал да има политически връзки. Тепърва ще излезе информация в България кой е политическият елит, с който той се е свързал. Те могат да доведат до още по-големи политически сътресения по целия свят", коментира Милен Керемедчиев

Между Украйна и Полша се разгаря нов конфликт

Между Украйна и Полша се разгаря нов конфликт

След като Киев не е променил позицията си, полското ведомство официално се е обърнало към Европейската комисия с призив да се намеси в ситуацията