Съперниците в надпреварата а Белия дом Доналд Тръмп и Хилари Клинтън вчера се състезаваха за вниманието на медиите в своеобразен дуел - двамата дадоха едновременно пресконференции на борда на самолетите, с които пътуваха на предизборна обиколка в щата Охайо, пише БТА.
Тръмп, покани малка група репортери на борда на частния си самолет между две спирки от обиколката си в щата - нещо необичайно за него. Клинтън отбеляза дебюта на новия самолет на кампанията си, като пътува заедно с репортери за първи път, откакто се кандидатира за президент, предаде Асошиейтед прес.
Клинтън заяви, че е загрижена "от достоверните съобщения за намеса на руското правителство в нашите избори". "Трябва да приемаме тези заплахи и атаки много сериозно", каза тя пред репортерите, които пътуваха заедно с нея от Охайо за Илинойс и отхвърли слуховете, че здравето й може да попречи на способността й да служи като президент. "Не се тревожа от конспиративни теории, те са толкова много, че им изгубих следата", каза Клинтън. Тя се бореше с упорита кашлица по време на речта си в Охайо по повод Деня на труда. Кашлицата отново я задави пред репортерите в самолета, но Клинтън им напомни, че според писмото от нейния лекар тя има "сезонни алергии".
Притиснат с въпроси от репортерите, Тръмп за пореден път смени тона по въпроса за имиграцията, като допусна възможността онези, които са в страната незаконно, да не бъдат принуждавани да се връщат в страните си на произход, за да получат легален статут. Запитан как се отнася към това да се даде легален статут на лицата, които първоначално са влезли в страната незаконно, но сега имат положителен принос в развитието на обществото, републиканецът отговори: "Не изключвам нищо. Ще вземем решение по този въпрос по-късно".
Тръмп заяви, че възнамерява да участва и в трите планирани кандидат-президентски дебати с Хилари Клинтън, въпреки слуховете, че иска да се измъкне. Вчера той заяви, че само ураган или друго природно бедствие биха могли му попречат. По думите му той с нетърпение очаква дебатите, че ги смята за важен елемент от кампанията и че дълг на всеки кандидат е да участва. Що се отнася до подготовката, Тръмп подчерта, че не вярва в репетициите, които са традиция за повечето кандидати. По думите му е виждал мнозина, които, след като са вложили толкова много усилия в предварителната подготовка, накрая "не могат зъб да обелят".
Първият дебат е насрочен за 26 септември.
Още от Свят
САЩ нанесоха серия удари по Иран
Според CENTCOM ударите са били отговор на атаките на Иран срещу три търговски кораба, преминаващи през Ормузкия проток
ЕП удари по проруската ос: започва проверка на путинското семейство, в която членува и „Възраждане“
Проверката ще установи дали ЕСН действително защитава принципите на демокрацията, върховенството на закона и правата на човека – задължителни условия за всяка европейска политическа партия.
Линдзи Греъм: Украйна надмина всички очаквания – сега е моментът Путин да бъде принуден към мир
Сенаторът подчерта, че именно това лято е най-подходящият момент да бъде оказан максимален икономически и политически натиск върху Кремъл