3 Февруари, 2026

Службите предотвратиха два атентата в Чехия

Службите предотвратиха два атентата в Чехия

Министърът на отбраната на Чехия Мартин Стропницки заяви, че разузнавателните служби на страната са предотвратили две терористични нападения в страна, разположена източно от Чехия за последните два месеца. Той не уточни за кои точно страни става дума, но изключи да става дума за Словакия, пише Prague Daily Monitor.

„Военното разузнаване е забелязало две готвени терористични нападения извън страната ни. Далеч на изток от нея. Вероятно е предотвратило поредното клане подобно на тези, които чуваме по света от време на време“, заяви министърът, без да даде подробности.
Военното разузнаване на Чехия издава годишен доклад всяка есен, в който очертава най-вече рисковете за терористично нападение в Чехия.

Сподели:

Коментари (0)

Напрежението между Гърция и Турция в Егейско море отново ескалира

Напрежението между Гърция и Турция в Егейско море отново ескалира

Съгласно Споразумението за морското право на ООН, всяка държава може да определи териториалните си води на максимална дължина от 12 морски мили

Макрон:  Трябва да възстановим контактите с Путин, но не вярвам, че е готов на мир

Макрон: Трябва да възстановим контактите с Путин, но не вярвам, че е готов на мир

През януари Кремъл заяви, че разглежда призивите на някои европейски държави за възобновяване на диалога с Русия като „положителни“.

Френската прокуратура претърсва офиси на Х, призовава Илон Мъск

Френската прокуратура претърсва офиси на Х, призовава Илон Мъск

Мъск и бившият изпълнителен директор на Х Линда Якарино са поканени да дадат „доброволни интервюта“ на 20 април