1 Февруари, 2026

Смърт за Путин, идваме скоро!

Смърт за Путин, идваме скоро!

„Ислямска държава” публикува заплашително онлайн послание към Русия и президента Владимир Путин.

Последователи на терористичната групировка пуснаха снимка с разрушения „Червен площад” - един от символите на Москва. Тази снимка, както и фотография на църквата „Св. Василий Блажени”, е посочена като мишена и има за цел Русия да бъде сплашена.

Под снимката джихадистите са написали: „Смърт за Путин. Идваме скоро”.

Посланието в Twitter беше разпространено от Рита Кац, директор на компания, специализирана в анализи на послания на терористи. 

Сподели:

Коментари (0)

ISW: Украинските войски са напреднали в Харковска и Донецка области

ISW: Украинските войски са напреднали в Харковска и Донецка области

В същото време окупаторите са постигнали успех на Покровското и Гуляйполското направление. Това се посочва в новия отчет на американския Институт за изследване на войната

Доналд Тръмп с нова изненада:  Ще сключим сделка с Куба

Доналд Тръмп с нова изненада: Ще сключим сделка с Куба

Той направи този коментар на борда на президентския самолет „Еър форс уан“ на път към Флорида от Вашингтон, един ден след като заплаши с мита всички страни, които доставят петрол на Куба

Манфред Вебер предлага европейски ядрен чадър

Манфред Вебер предлага европейски ядрен чадър

Той направи изявлението в Загреб след среща на ЕНП, като определи предложението на френския президент Еманюел Макрон Франция да предостави ядрения си арсенал в рамките на подобна инициатива като „щедър жест“.