19 Март, 2026

Снежни бури блокираха Франция и Белгия

Снежни бури блокираха Франция и Белгия

Силен сняг и бури създадоха много проблеми в редица части на Западна Европа.

Обилни снеговалежи парализираха големи райони от Северна Франция в първия ден от седмицата.

Комбинацията от поледица и снежна покривка блокира десетки автомобили по северното френско крайбрежие, съобщи "Нова телевизия".

Бурите създадоха проблеми и на много други места.

Заради обилните снеговалежи, Белгия отчете нов рекорд на задръстванията от над 1000 км. Брюкселското летище "Завентем" пък спря работа за няколко часа.

Циклонът "Ана", който е и причината за бедствената ситуация, се придвижва на изток.

Във вторник се очакват бурни ветрове в Германия, Австрия и Полша. По тази причина и в трите държави е обявен червен код.

В Швейцария пък най-високата степен на опасност е заради очакван обилен снеговалеж.

Сподели:

Коментари (0)

Пропагандист на Кремъл взриви руснаците: Путин е военен престъпник и крадец

Пропагандист на Кремъл взриви руснаците: Путин е военен престъпник и крадец

Иля Ремесло подкрепяше войната срещу Украйна, но се разочарова от Путин. За последен път толкова открито диктаторът в Русия беше критикуван от Игор Гиркин-Стрелков и Алексей Навални.

Моджтаба Хаменей: Убийците на Лариджани ще платят цената

Моджтаба Хаменей: Убийците на Лариджани ще платят цената

"Без никакво съмнение убийството на една такава личност говори за нейната значимост", се казва в изявлението на върховния лидер на Иран

САЩ и Израел удариха най-голямото газово находище в света,  Иран обеща да отговори на атаката

САЩ и Израел удариха най-голямото газово находище в света, Иран обеща да отговори на атаката

То играе решаваща роля за снабдяването на Иран с газ и има съществено значение за световния газов пазар