23 Февруари, 2026

Снимка на изхвърлено от морето дете-бежанец шокира света

Снимка на изхвърлено от морето дете-бежанец шокира света

Снимка на мъртво малко момченце, което лежи по лице на морския бряг, изхвърлено от морето, шокира хиляди хора по света. Неговата трогателна история бързо се разпространи из социалните мрежи. Фотосите са от Турция и се появиха вчера в интернет.

Оказва се, че 5-годишният Галип и 3-годишният Айлан Курди са били на борда малка гумена лодка, репълнена с бежанци, бягащи от Сирия. Двамата не са имали спасителни жителки и паднали във водата заедно с други сирийци, опитали се безуспешно да стигнат към гръцкия остров Кос.

Турската информационна агенция „Доган" посочва, че три деца и една жена, които били в малка лодка, са се удавили. Само двама души, били с тях, са успели да се спасят и да доплуват до брега. Други медии изтъкват, че общо 17 тела са били изхвърлени от водата на плажа на Али Хоча в курортния град Бодрум.

Сподели:

Коментари (0)

Посланикът на ЕС: Албания е на критичен етап по пътя към членство в съюза

Посланикът на ЕС: Албания е на критичен етап по пътя към членство в съюза

Според Силвио Гонзато атаките срещу съдебната система не бива да продължават

Български доброволец загина на фронта в Украйна

Български доброволец загина на фронта в Украйна

"Нашият обичан български брат Михаил Русков, който служи в Украйна като доброволец, загина на бойното поле"

Нейнски: Гаранциите за сигурност на Украйна трябва да спрат всяка бъдеща руска агресия

Нейнски: Гаранциите за сигурност на Украйна трябва да спрат всяка бъдеща руска агресия

В навечерието на четвъртата годишнина от началото на войната външните министри на държавите членки обсъдиха актуалната ситуация, вследствие руската военна агресия и отправиха единни послания в подкрепа на украинския народ