7 Декември, 2025

Сняг заваля в субтропичния австралийски щат Куинсланд

Сняг заваля в субтропичния австралийски щат Куинсланд

Сняг заваля в Източна Австралия, като необичайно студеното време достигна на север до щата Куинсланд, в който климата е субтропичен, предаде ВВС.

Метеорологичното бюро определи снеговалежа като „рядка“ гледка и подчерта, че щатът не е бил свидетел на значителен сняг от 2015 г.

Предупреждения за студеното време са издадени за 1000-километрова крайбрежна отсечка, която включва Сидни.

Жителите са призовани да стоят у дома заради обилния сняг и силния вятър.

Метеоролозите отбелязват, че снеговалежът в Куинсланд е предизвикан от студен въздух от юг и е крайно необичаен за субтропичния до тропичен климат в щата.

Австралия допреди няколко месеца бе свидетел на най-горещото лято в историята си, което бе придружено от екстремни суши, наводнения и горски пожари.
Сподели:

Коментари (0)

Според Келог краят на войната е "наистина близо"

Според Келог краят на войната е "наистина близо"

Кийт Келог заяви по време на Форума за национална отбрана „Рейгън“, който се провежда в Калифорния, че опитите за намиране на изход от "конфликта" са в „последните си метри“, които по думите му са най-трудните.

Еврокомисарят Кубилюс: Европа трябва да има свой собствен мирен план за Украйна

Еврокомисарят Кубилюс: Европа трябва да има свой собствен мирен план за Украйна

„На всеки шест месеца получаваме нови планове и по някакъв начин усещам, че тук чакаме да научим какви планове ще дойдат от Вашингтон тази година. Планове трябва да идват и от Брюксел и Берлин.“

Макрон предупреди Китай - ще последват мита, ако не се коригира търговският дисбаланс

Макрон предупреди Китай - ще последват мита, ако не се коригира търговският дисбаланс

„Китай удря в сърцето на европейския индустриален и иновационен модел, исторически базиран на машинни инструменти и автомобили.“