Собственици на гръцки държавни ценни книжа (ДЦК) търсят правата си в Европейския съд по правата на човека. Недоволни от загубата на 75% от стойността на своите инвестиции, те пристигнаха в Европейския парламент по покана на евродепутат от СИРИЗА.
Заради новата договорка между Гърция и кредиторите от Международния валутен фонд и Европейския съюз, около 15 хил. облигационери ще загубят 3/4 от стойността на държавните бонове, които притежават. Това става факт, въпреки че гръцкото правителство им обеща гарантиране на техните инвестиции в пълен размер.
Гръцкият евродепутат от управляващата партия СИРИЗА Костас Крисогонос покани притежателите на държавни облигации в Брюксел и ги посъветва да потърсят правата си в Европейския съд.
Президентът на асоциацията на частните собственици на държавни облигации Йоанис Маринопулос каза, че той лично е загубил семейните си спестявания на стойност 100 хил. евро заради новата сделка.
Още от Свят
Британският премиер Бърнам си е писал с измамник, представял се за човек на Тръмп
Британското правителство определя случая като въпрос на националната сигурност
Русия е изградила още 10 тайни бази за дронове по западните си граници - България е в обсега им
В редица ключови обекти се изграждат още пускови релси, което подчертава амбициите на Москва да увеличи заплахата от дронове
Дронове от Иран атакуваха офиса на премиера и шефа на разузнаването в Иракски Кюрдистан
За щастие при атаката няма загинали или ранени, нанесени са само материални щети“, уточниха от антитерористичната служба