24 Януари, 2026

Сорос по левичарски: Европа да приеме по 1 милион мигранти годишно, да им дава по 15 хил. евро

Сорос по левичарски: Европа да приеме по 1 милион мигранти годишно, да им дава по 15 хил. евро

Американският милиардер Джордж Сорос призова ЕС да приема годишно най-малко един милион търсещи убежище и да осигури издръжката им за жилище, здравеопазване и образование през първите две години пише британският вестник "Експрес".

"Адекватното финансиране е от решаващо значение, ЕС който трябва да осигури по 15 000 евро на човек за всяка от първите две години, за да помогне да се покрият разходите за жилище, здравеопазване и образование, и по този начин ще приемат бежанци, по-привлекателни за. държавите-членки".

По думите му, е важно бежанците да попаднат в страните, където самите те желаят да отидат.

Унгарският премиер Виктор Орбан обвини милиардера, че умишлено насърчава кризата с мигрантите в Европа.

"Тази инвазия се задвижва, от една страна, от трафикантите на хора, а от друга страна от тези активисти, които пропагандират всичко, което отслабва националната държава", каза Орбан.

Fsktor.bg припомня, че още през 1997 година бизнесменът, който работеше с немалко диктаторски и авторитарни режими, обяви, че свободният пазар подкопава основните ценности на демократичните общества и не комунизма, а капитализмът е основният враг на отвореното общество.

Превод: Fsktor.bg

Сподели:

Коментари (0)

Пентагона: Русия няма капацитет за хегемония в Европа, но е заплаха за държавите от Източния фланг на НАТО

Пентагона: Русия няма капацитет за хегемония в Европа, но е заплаха за държавите от Източния фланг на НАТО

САЩ заявява, че ще „възстанови американското военно превъзходство в Западното полукълбо“, за да защити територията на страната и достъпа ѝ до ключови зони в региона

Русия причини разрушения и убит в Киев по време на преговорите: САЩ- Украйна- Русия

Русия причини разрушения и убит в Киев по време на преговорите: САЩ- Украйна- Русия

По данни на киевската полиция, руската атака е ударила жилищни сгради, автомобили, библиотека, търговски център, гаражи, оградата на наземния участък на зелената линия на метрото и производствените помещения на сладкарско предприятие

САЩ подновиха атаките в Тихия океан: удариха "наркотрафиканти"

САЩ подновиха атаките в Тихия океан: удариха "наркотрафиканти"

Това е първата подобна атака след като венецуелския президент Николас Мадуро беше заловен. Южното командване на Съединените щати заяви, че лодката е участвала в "наркотрафикантска дейност".