7 Юни, 2026

Спасиха Атон от огнената стихия

Спасиха Атон от огнената стихия

Това съобщи по TV7 главен инспектор Георги Пармаков, директор на Областно управление "Пожарна безопасност и защита на населението"-Благоевград. 

"Към момента огнища не се виждат. Сега предстои да бъде направен оглед, но огнища към момента не се забелязват. Има много струпана гръцка техника и личен състав по целия фронт на пожара”, поясни още главен инспектор Пармаков.

Най-вероятно днес българските горски служители и пожарникари ще се приберат у нас.

Те заминаха спешно да помогнат на колегите си в нашата съседка в събота, след като повторно лумна пожарът в Света гора. За късмет, заваля и дъжд, който помогна за погасяването.

В Атон бяха десет български огнеборци и два пожарни автомобила. Основната им мисия бе да окажат съдействие на монасите за опазване на Зографския манастир.

Техниката, която заминава за Атон бе с висока проходимост.

Тя бе специално оборудвана и за гасене на горски пожари – всички с резачки и съоръжения, които се използват при гасенето на този тип пожари.

Сподели:
Крим в полублокада: ВСУ поеха под огневи контрол пътя към Чонгар

Крим в полублокада: ВСУ поеха под огневи контрол пътя към Чонгар

През май военният министър на Украйна Михаил Фьодоров заяви, че страната е започнала операция за унищожаване на руската логистика в окупираните територии

Хегсет: Плажовете на България, Гърция, Италия... са щурмувани от опасни идеологии и лодки с мъже

Хегсет: Плажовете на България, Гърция, Италия... са щурмувани от опасни идеологии и лодки с мъже

Церемонията за Д-ден чества десанта от 1944 г., когато американски и съюзнически сили преминаха Ламанша, за да започнат освобождението на Западна Европа от нацистката окупация. 

Лукашенко смени плочата: Няма да  воюваме в Украйна за чужда воля!  Не искаме да станем на кайма

Лукашенко смени плочата: Няма да воюваме в Украйна за чужда воля! Не искаме да станем на кайма

„Ние не си поставяме за цел да воюваме. Искаме да бъдем мирни хора, искаме да живеем в мир. Искаме мир. Носим мир на народите“, увери той.

Коментари (0)