6 Февруари, 2026

Срещата на лидерите на Г-7: Под сянката на търговските спорове със САЩ

Срещата на лидерите на Г-7: Под сянката на търговските спорове със САЩ

Срещата на лидерите на Г-7 започва днес. Форумът на водещите икономики в света ще премине под сянката на търговските спорове със САЩ.

В канадския град Ла Малбе в провинция Квебек на една маса ще седнат лидерите на Съединените щати, Япония, Германия, Великобритания, Италия, Франция и домакинът Канада.

Пристигането им беше ознаменувано с протест срещу неравенствата по света.

За първи път в историята на голямата седморка може да не се стигне до подписване на финална декларация заради разногласията с Вашингтон.

Междувременно президентът на САЩ Доналд Тръмп заяви, че Франция и Канада налагат на САЩ тежки мита и издигат невалутни бариери пред търговията, предаде Ройтерс.

"Моля кажете на премиера Трюдо и на президента Макрон, че те облагат САЩ с тежки мита и създават невалутнии пречки", написа Тръмп в Туитър и добави, че очаква да се срещне с тях с нетърпение форума на върха на Г-7 в Канада, който започва днес.

Сподели:

Коментари (0)

Взрив в пакистанска джамия уби най-малко 12

Взрив в пакистанска джамия уби най-малко 12

Атентатът, който очевидно е дело на атентатор самоубиец, е извършен в предградията на столицата по-малко от 3 месеца след подобно нападение в Исламабад, заяви полицейски говорител

61% от украинците се доверяват на Зеленски, показва национално проучване

61% от украинците се доверяват на Зеленски, показва национално проучване

Констатациите са публикувани от Киевския международен институт по социология (КИИС), който е провел телефонни интервюта в контролирана от правителството територия между 23 и 29 януари

ЕК: TikTok е нарушител на правилата, дизайнът му пристрастява

ЕК: TikTok е нарушител на правилата, дизайнът му пристрастява

Функциите за неограниченото скролване, автоматичното възпроизвеждане на съдържание и постоянното получаване на съобщения са в разрез с европейските правила за цифровите услуги