16 Юли, 2026

Стачката на моряците в Гърция продължава до неделя

Стачката на моряците в Гърция продължава до неделя

До неделя сутринта фериботи и товарни кораби в Гърция ще останат по пристанищата заради продължаващата стачка на пристанищните работници, които протестират от миналата седмица срещу искане на кредиторите на страната за увеличаване на данъчното облагане в морския транспорт.

Пред журналисти министърът на морския флот и островната политика Панайотис Курумблис увери, че няма да има промяна в данъчния режим за моряците нито за тази, нито за следващата, нито за по-следващата година. 

Той добави, че моряците нямат основания за продължаване на стачката и че тя е продиктувана от фантастични техни искания. 

Финансовият министър Евклидис Цакалотос също обяви в парламента, че в бюджетите за 2017 г. и 2018 г. няма да има никакво увеличение на данъците за моряците.

Заради стачката обаче, осезаем е недостигът на храни и медикаменти по островите в Гърция, поради което ангажираните в тези сектори настояват за прекратяване на протестите. 

Фермерите също недоволстват и се заканват да съдят моряшкия синдикат, тъй като земеделската им продукция стои по пристанищата и не може да бъде транспортирана.

Сподели:
Италианската полиция  тараши офиси на „Булгари“ и „Шанел“

Италианската полиция тараши офиси на „Булгари“ и „Шанел“

Сред останалите проверени компании са „Брунело Кучинели“, „Етро“, „Гояр Италия“, „Джейкъб Коен Къмпани“, „Монклер“ и „Стефано Ричи“

 Ердоган: Движението на Фетхуллах Гюлен продължава да е заплаха за Турция

Ердоган: Движението на Фетхуллах Гюлен продължава да е заплаха за Турция

То отхвърля обвиненията, че е участвало в преврата или в терористична дейност, и не е признато за терористична организация нито от САЩ, нито от Европейския съюз

Международната морска организация затапи Тръмп: Няма никакво правно основание за налагането на такси в морските проливи

Международната морска организация затапи Тръмп: Няма никакво правно основание за налагането на такси в морските проливи

Отговорът е заради темата за евентуални търговски споразумения, свързани с таксуването на преминаванията през Ормузкия проток

Коментари (0)