8 Юни, 2026

Стотици арестувани и десетки ранени в Ереван заради новите цени на тока

Стотици арестувани и десетки ранени в Ереван заради новите цени на тока

Протест срещу вдигането на цените на тока в Ереван завърши с арести и десетки ранени, трима от които настанени в болница, съобщи Ройтерс. 

Полицията е арестувала 237 участници в демонстрацията. 25 души са ранени, пострадали са и 11 полицаи.

Властите в арменската столица разпръснаха митинга с мощни водни струи и конфискуваха от демонстрантите ножове, боксове и метални пръти.

Протестът започна в понеделник, когато около 5000 души тръгнаха на шествие към президентството. Граждани организираха седяща стачка, блокирайки движението по централен булевард. Недоволството е предизвикано от решението на държавния регулатор да повиши цената на тока със 17-22% от 1 август. То беше взето по искане на електроразпределителната компания. 

Сподели:
Главният секретар Георги Кандев напуска МВР

Главният секретар Георги Кандев напуска МВР

"Да избирам между поста и принципите си е невъзможно. Да обещавам действия, когато се налага да мълча - също. Разбрах посланието", коментира той решението си

На четири очи: Абрамович донесъл послание от Путин, с отговора си Зеленски го попарил...

На четири очи: Абрамович донесъл послание от Путин, с отговора си Зеленски го попарил...

Това става ясно от разкритията на украинския президент за тайната среща с посредника на руския диктатор, на която Зеленски отново е посочил червената линия

Дрон навлезе във въздушното пространство на Молдова и експлодира

Дрон навлезе във въздушното пространство на Молдова и експлодира

Потвърдено е, че фрагменти от безпилотен летателен апарат са открити на нива край района на Лопатна, на мястото е възникнала експлозия, се казва в изявление на министерството на отбраната

Коментари (0)