Млада жена започнала да повръща на борда на самолет, пътуващ от Ню Йорк. Властите спряха машината на пистата и не позволиха никой да слезе на терминала. 142-ма пътници и 6-членният екипаж чакаха над 4 часа да слязат от самолета. Въпреки качилите се на борда хора в защитно облекло, не се съобщава за паника сред пасажерите, съобщи телевизия Си Би Ес.
В редица щати в САЩ има сигнали за съмнения за ебола, след като беше съобщено, че медицинска сестра в Далас е заразена със смъртоносния вирус. В Ню Йорк болници повикаха медиите, за да покажат подготвените за евентуални случаи изолатори. В болница в Бостън изолираха пациент с опасения, че може да е заразен с вируса. В Далас екипи от биологична защита започнаха почистване на жилището на заразената сестра. Все още не е ясно с колко души е контактувала жената преди да бъде диагностицирана.
Още от Свят
Докато Макрон разчита на Вучич, „Монд“ излезе с ужасяващи данни за режима в Сърбия
„Гражданите нямат доверие на полицията, защото вече никой не може да различи престъпника от полицая“, заявява пред разследващия сайт „Радар“ бившият полицейски командир Боголюб Живкович
Горят голям химически завод и нефтобаза в Русия
Дронове са атакували нефтобаза „Спецторг Плюс“ в Рибинск, Ярославска област. Видеоклипове на пожара и огромните стълбове дим са публикувани онлайн. Сателитната служба за проследяване на температурни аномалии на НАСА Firms е заснела кадри от пожара в завод "Азот".
Очакват се хиляди на протест в Женева преди срещата на върха на Г-7
В очакване на демонстрациите множество магазини, обществени сгради и културни институции са обезопасили своите фасади с предпазни прегради