Пилотите на руския лайнер А321, паднал на полуостров Синай, до момента на катастрофата не са подали никаква информация за технически проблем или каквато и да е извънредна ситуация на борда, съобщи „Интерфакс”, като се позова на информиран източник от Кайро.
„От разшифрованите записи на екипажа в пилотската кабина става ясно, че ситуацията на борда 4 минути преди изчезването на самолета от радарите е била нормална, разговорите са обичайни за контактите с диспечерите, нищо не подсказва за проблем на борда”, твърди източникът.
Черните кутии са показали още, че в момента на изчезване на самолета от радарите в кабината се чуват „нетипични за нормалния полет звуци”. Въпреки това, пилотите не са подали сигнал за бедствие, вероятно не са разбрали какво става.
„Проблемът на борда на самолета е възникнал неочаквано за екипажа, като дори не е дал възможност на пилотите да подадат сигнал за бедствие”, коментира още „Интерфакс”.
Още от Свят
Техеран: Целта на САЩ и Израел остава да свалят Ислямската република
В продължение на десетилетия Иран и Израел са водили скрита война, включваща саботажни операции, сред които срещу ирански ядрени съоръжения, както и убийства на учени
Русия набира за фронта в Украйна хора с дългове - обещават им опрощаване
Указът на Путин обхваща не само самите новобранци, но и техните съпруги или съпрузи
И Полша извика руския посланик заради заплахите към Украйна
„Ако нашето посолство пострада, както се е случвало и преди, ще приемем това като умишлено действие“