В Гърция са възможни нови предсрочни избори или референдум, тъй като през следващите месеци правителството в Атина ще бъде подложено на още по-голям натиск. Това предвижда американската агенция за стратегически изследвания "Стратфор". Анкетите показват, че новото гръцко правителство остава изключително популярно, но също така и, че гърците искат страната да остане в еврозоната. Но затова СИРИЗА не може да изпълни двете условия, без да направи компромиси.
Същевременно някои висши гръцки представители съобщиха, че ще се свика референдум, на който гражданите ще гласуват за бъдещето на Гърция, ако не се постигне споразумение с международните кредитори. "Стратфор" изчисли, че вероятността от референдум или предсрочни избори е по-голяма отколкото през 2011 г., когато бившият премиер Йоргос Папандреу предложи референдум. СИРИЗА спечели изборите, за да преговаря за дълга на Гърция, да сложи край на икономическите мерки и да задържи страната в еврозоната.
Още от Свят
Г-7 остави Турция извън срещата във Франция, Анкара: Не сме получили покана
Изявлението на турския външен министър Хакан Фидан идва на фона на активната роля на Турция в дипломатическите усилия, свързани с войната в Украйна
Украйна твърди: ВСУ осуетиха руски планове за настъпление към Запорожие и Днипро
По думите на говорителя на Силите на отбраната срещу украинските сили действат руските групировки „Днепър“ и „Восток“, чиято численост през последните седмици е нараснала до над 213 000 военнослужещи
Удари на Израел в райони на Южен Ливан
Израелски бойни самолети са атакували района Набатия ал Фаука и източните покрайнини на съседния град Кфар Тебнит.