Един човек е убит, а други двама бяха ранени при стрелба в час пик в близост до метростанция в сърцето на Ню Йорк, съобщава АП. Инцидентът е станал на входа на „Penn Station”, на кръстовището на „35 улица” и Осмо авеню. Според предварителната информация, стрелбата е започнала на улицата, след което въоръженият мъж, който все още не е идентифициран, е влязъл в метрото.
Източници на агенцията съобщават, че и убитият, и пострадалите са посещавали местна клиника за наркомани.
Обстоятелствата около инцидента се разследват.
Още от Свят
Техеран: Президентите на САЩ и Иран да подпишат споразумението, слагащо край на войната
Американският президент заяви на заключителната пресконференция на Г-7, че е готов да „бомбардира до основи“ Иран, ако страната наруши споразумението
Плетенчук: За руснаците започва ад! Готвят се за украински десант в Крим
„Ако се наложи, ще проведем всяка операция, необходима за освобождаването на украински Крим“, заяви представителят на украинските ВМС
Макрон похвали срещата на върха
„Тази среща наистина ни позволи да се координираме много тясно, за да отговорим на кризите и да работим по големите предизвикателства на нашето време“, добави френският президент.