17 Август, 2026

Стрелецът от Охайо е бил убит за по-малко от минута

Стрелецът от Охайо е бил убит за по-малко от минута

Сред жертвите е и неговата 22-годишна сестра Меган

Стрелецът в Дейтън, щата Охайо, е бил неутрализиран по-малко от минута след началото на нападението си, в което има девет убити и 27 ранени, съобщи кметицата на града Нан Уейли, цитирана от Франс прес и Ройтерс.

Той е 24-годишен мъж и се казва Конър Бетс. Оказа се, че сред жертвите е и неговата 22-годишна сестра Меган. Тя е и най-младата от убитите. Другите жертви са на възраст между 25 и 57 години. Има и 27 ранени. Четирима от ранените са в тежко състояние, а един е в критично, заявиха медицински източници.

Следователите засега се въздържат да правят предположения за мотива на убиеца. 

"Първите полицаи, озовали се на местопроизшествието, са обезвредили нападателя за по-малко от минута. Впечатлена съм от геройството на нашата полиция", каза Уейли.

Нападателят е използвал автоматична пушка с пълнители с висок капацитет и е носел бронежилетка, уточни кметицата на Дейтън. По думите й, ако не е била светкавичната реакция на полицаите, "днес можеше да има стотици убити".

Мотивите за нападателя са неизвестни и се смята, че е действал сам.

В разследването помагат агенти на ФБР.

По данни на американската НПО "Архиви на насилието с огнестрелни оръжия" от началото на годината в САЩ е имало 251 масови стрелби. За такива нападения се смятат стрелби с повече от четири жертви - убити или ранени.

Сподели:
The Kyiv Independent: Украйна и Русия навлязоха във фаза на „тотална война“ за взаимно унищожение

The Kyiv Independent: Украйна и Русия навлязоха във фаза на „тотална война“ за взаимно унищожение

Авторът на публикацията припомня, че настоящата война вече е един от най-кървавите конфликти на XXI век

Ще пристигнат ли в Киев специалните пратеници на САЩ Уиткоф и Къшнър? От Белия дом отговориха

Ще пристигнат ли в Киев специалните пратеници на САЩ Уиткоф и Къшнър? От Белия дом отговориха

По-рано беше съобщено, че те може да участват в мероприятията по случай Деня на независимостта на Украйна

От „Азов“ показаха как унищожават 67 руски цистерни с гориво в Донецка област

От „Азов“ показаха как унищожават 67 руски цистерни с гориво в Донецка област

Украинските защитници подчертават, че за разлика от руските окупационни сили, 1-ви корпус на НГУ „Азов“ не нанася удари по цивилни бензиностанции и не атакува мирното население

Коментари (0)